Koiravaljakkoajon keskipitkänmatkan Suomen CUP 2018 kokonaistulokset

Cup-kilpailuista huomioidaan 3 parasta kilpailua.
Pisteiden mennessä tasan sijoitukset SM-kilpailuissa ratkaisevat.


MD8

1.  296p   Pietikäinen Jussi       
2.  219 p   Laasonen Kimmo
3.  196,2 p  Ingerö Annika
4.  177,8 p  Venäläinen Janne
5.  163,7 p  Maaninen Tiina
6.  158,1 p  Ojatalo Toni
7.  153.2 p  Paajanen Mikko 

8.  120,0 p  Ahomaa Urho
9.  112,3 p  Alpua Pia-Lisa
10.  108,5 p  Vesterinen Marko
11.  105,1 p  Parikka Anu
12. 100 p   Setälä Riku

98,8 p   Piilola Tero
95,6 p  Tirkkonen Pauliina
94,5 p  Kaltti Ossi
92,0 p  Aaltonen Tuomo
91,8 p  Ampuja Sini
91,5 p Bäckman Mikael
87,4 p Vollsted Daniel
85,4 p Stenman Satumarja
85,4 p Tirkkonen Hannu
81,8 p Bonhotal Hannah
80,6 p Kalcher Michael
80,1 p Sundström Mikael
79,2 p Tuisku Milla
78,8 p  Mattila Mari
78,7 p Nygård Anni
77,4 p Behm Jenna
76,5 p   Myller Vesa
75,4 p Santanen Markku
74,4 p Racz Virag
72,1 p   Isomursu Pia
63,3 p Wicks Näsi Jaana


MD4

1.  300,8 p  Kääriäinen Laura
2.  296 p     Lahtinen Suvi
3.  262,6 p  Kiijärvi Anne
4.  207,3 p   Jousijärvi Kaisu
5.  207 p     Kallio Joonas
6.  189 p    Setälä Sanna
7.  174 p    Kanerva Krista
8.  161,6 p  Mettälä Anni
9.  155 p   Suomalainen Anu
10. 146,3 p  Valkeavirta Teemu
11.  112,5 p  Puonti Sami
12.  112,4 p Saapunki Reima

110,9 p  Heikkilä Leena
100,0 p  Ahomaa Urho
92,3 p   Stolyarov Alexandr
92,0 p   Hanne Saarinen
90,6p    Anni Mettälä
92,0 p   Hanne Saarinen
90,4 p   Polso Sanna
88,5p    Kristiina Autio
87,4 p   Alioravainen Hertta
84,6 p   Lehtomäki Vesa-Pekka
84,3 p  Burkland Susanna
79,2 p   Karttunen Minna
77,8 p   Juhala Maria
73,7p   Toni Miettinen
66,9 p   Uusi-Illikainen Heikki
76,6 p   Piilola Tero
75,9 p   Mattila Mari
75,7 p Karttunen Minna
75,4 p Jääskeläinen Reijo
75,2 p Patrzalek Beata
75,0 p Aaslav-kaasik Ulle
75,0 p Helander Johanna
74,1 p Puustinen Kirsi
72,4 p Bäckman Mikael
69,4 p Mäki Pauliina
67,2 p Bergman Marita
65,6 p  Pesari Timo
65,2 p  Pulkkanen Petra
64,5 p  Majalainen Reetta
63,9p   Tamminen Janne
63,6 p Duhomez Lea
56,9p   Mäkinen Oona
55,1 p  Härkönen Janne
54,2p   Väänänen Kaarlo
55,0p   Seppi Mikko
50,5 p  Riikonen Annamaija
48,9p   Laine Riku
48,1p   Anttonen Ville
39,5p   Tenhovuori Airiina


Osakilpailut


Gold Rush Run 2018 MD8

100,0 p Riku Setälä
95,6 p Pauliina Tirkkonen
85,4 p Satumarja Stenman
85,4 p Hannu Tirkkonen
83,2 p Jussi Pietikäinen
81,8 p Hannah Bonhotal
80,2 p Melina Harju
80,2 p Vesa-Pekka Jurvelin
80,1 p Jake Colebourn
79,2 p Milla Tuisku
78,7 p Anni Nygård
77,4 p Jenna Behm
74,4 p Virag Racz
63,3 p Jaana Wicks Näsi
53,0 p Annika Ingerö
52,0 p Marko Vesterinen

Gold Rush Run 2018 MD4

100,0 p Urho Ahomaa
92,3 p Alexandr Stolyarov
89,0 p Sanna Setälä
84,6 p Vesa-Pekka Lehtomäki
84,3 p Susanna Burkland
79,5 p Krista Kanerva
77,8 p Maria Juhala
76,6 p Tero Piilola
76,1 p Hanne Saarinen
75,9 p Mari Mattila
75,7 p Minna Karttunen
75,4 p Reijo Jääskeläinen
75,2 p Beata Patrzalek
75,0 p Ulle Aaslav-kaasik
75,0 p Johanna Helander
74,1 p Kirsi Puustinen
73,5 p Anne Kiijärvi
72,4 p Mikael Bäckman
71,0 p Anni Mettälä
69,4 p Pauliina Mäki
67,2 p Marita Bergman
63,6 p Lea Duhomez
59,3 p Kaisu Jousijärvi

 



Kuusamo MD 2018 MD12

100,0 p  Kimmo Laasonen
90,8 p  Jussi Pietikäinen
78,8 p  Mari Mattila
76,3 p Toni Ojatalo
75,4 p Markku Santanen
68,5p  Mikko Paajanen
56,5p Marko Vesterinen

Kuusamo MD 2018 MD4

100,0 p   Laura Kääriäinen
98,3 p   Suvi Lahtinen
97,5 p   Joonas Kallio
92,0 p   Hanne Saarinen
90,6 p   Anni Mettälä
88,5 p  Kristiina Autio
78,2 p   Anu Suomalainen
77,2 p Teemu Valkeavirta
73,7 p   Toni Miettinen
63,9 p   Janne Tamminen
56,9 p   Oona Mäkinen
55,0 p   Mikko Seppi
54,2 p   Kaarlo Väänänen
54,0 p   Reima Saapunki
48,9 p   Riku Laine
48,1 p   Ville Anttonen
39,5 p   Airiina Tenhovuori

Ruunaa Race 2018 MD8 - SM

120,0 p   Ahomaa Urho       
119,5 p   Laasonen Kimmo 
112,3 p   Alpua Pia-Lisa       
105,5 p   Pietikäinen Jussi   
105,1 p   Parikka Anu           
92,0 p     Aaltonen Tuomo   
91,8 p     Ampuja Sini            
91,5 p     Bäckman Mikael    
89,8 p     Venäläinen Janne  
84,7 p     Paajanen Mikko  
82,1 p     Maaninen Tiina   
74,8 p     Ingerö Annika     
72,1 p     Isomursu Pia     

Ruunaa Race 2018 MD4 - SM

120,0 p   Kääriäinen Laura
114,9 p   Lahtinen Suvi
109,6 p   Kallio Joonas
108,3 p   Kiijärvi Anne
87,8 p     Jousijärvi Kaisu
87,4 p     Alioravainen Hertta
67,4 p     Puonti Sami
65,6 p     Pesari Timo
65,2 p     Pulkkanen Petra
64,5 p     Majalainen Reetta
60,3 p     Heikkilä Leena


Tulokset ensimmäisen osakilpailun jälkeen: Ukkohalla Paljakka ajon CUP TULOKSET

UHPA 2018 MD8

100,0 p   Pietikäinen Jussi  
98,8 p Piilola Tero
94,5 p Kaltti Ossi
88,0 p Venäläinen Janne 
87,4 p Vollsted Daniel 
81,8 p Ojatalo Toni
81,6 p Maaninen Tiina
80,6 p Kalcher Michael 
80,1 p Sundström Mikael 
76,5 p Myller Vesa
68,4 p Ingerö Annika 

UHPA 2018 MD4

100,0 p Sanna Setälä
94,5 p Kanerva Krista 
90,4 p Polso Sanna 
83,7 p Lahtinen Suvi 
80,8 p Kääriäinen Laura 
80,8 p Kiijärvi Anne
79,2 p Karttunen Minna 
77,2 p Suomalainen Anu
69,1 p Valkeavirta Teemu
66,9 p Uusi-Illikainen Heikki 
60,2 p Jousijärvi Kaisu
58,4 p Saapunki Reima
55,1 p Puonti Sami
55,1 p Härkönen Janne
50,6 p Heikkilä Leena
50,5 p Riikonen Annamaija
 

VUL MD suomen Cup 2017 kokonaispisteet

MD4-6

1 Kääriäinen Laura           280,2
2 Kiijärvi Anne                   276,4
3 Juhala Maria                   259,8

4 Jousjärvi Kaisu                 222,2
5 Polso Sanna                     205,8
6 Tarkkonen Raimo           172,2
7 Parikka Kirsti                   139,4
8 Härkönen Janne             138,3
9 Miettinen Toni                137,1
10 Pulkkanen Petra           122,5
11 Puonti Sami                   119,7
12 Tirkkonen Pauliina       100
13 Setälä Sanna                   99,6
14 Kaltti Sini                         96,9
15 Pitkänen Jaakko             96,6
16 Mattila Mari                    88,5
17 Helander Johanna         87,3
18 Lehtomäki Vesa-Pekka 86,4
19 Pulkkinen Heidi              86
20 Jääskeläinen Reijo          85,8
21 Stenman Satumarja      85,5
21 Patrzalek Beata              85,5
23 Pöllänen Jani                  85,2
24 Uusi-Illikainen Heikki    82,9
25 Tammela Toni                82,6
26 Henttinen Jonna            75,4
27 Arvola Anne                    68,9
28 Alatalo Milla                    68,8
29 Mäki Pauliina                  68,5
30 Alioravainen Hertta       67,2
30 Johanssen Trine             67,2
32 Salminen Virpi                61,9
33 Väänänen Kaarlo           61,8
33 Majalainen Reetta          61,8
35 Majalainen Juha             56,5
36 Vesterinen Marko          56,2
37 Pesari Timo                    53,2
37 Korhonen Anne             53,2
39 Heikkilä Leena               46,3

MD8

 

MD8

1 Pietikäinen Jussi         295,8
2 Parikka Anu                 277,3
3 Venäläinen Janne       260,6

4 Laasonen Kimmo        213,2
5 Kiiskinen Eliisa             196,7
6 Bäckman Mikael          180,5
7 Ingerö Annika              143,6
8 Syrjänen Anna-Mari   100
9 Taskinen Hennariikka  99,1
10. Tirkkonen Hannu      98,4
11.Ampuja Sini                 96,1
12 Lehtinen Raimo          95,4
13 Kaltti Ossi                    93,1
14 Stenman Satumarja   90,2
15 Haapanen Kimmo      87,4
16 Maaninen Tiina           83,3
17 Lahtinen Suvi              82,4
18 Broch Dag                   78,9
19 Vollsted Daniel           78,5
20 Henttinen Jonna         77,9
21 Rautiainen Timo         76,2
22 Mettälä Anni               73,1
23 Aaltonen Tuomo        66,3
24 Valkeavirta Teemu     65
25 Wicks Näsi Jaana        64,0
26 Peele Jasmijn              60,6
27 Isomursu Pia               57,1

MD4-6

Gold Rush Run MD6

1 Tirkkonen Pauliina      100,0
2 Setälä Sanna                  99,6
3 Kaltti Sini                        96,9
4 Pietikäinen Jaakko        96,6
5 Mattila Mari                   88,5
6 Helander Johanna         87,3
7 Lehtomäki Vesa-Pekka 86,4
8 Jääskeläinen Reijo         85,8
9 Polso Sanna                   85,8
10 Stenman Satumarja   85,5
11 Patrzalek Beata           85,5
12 Pöllänen Jani                85,2
13 Tarkkonen Raimo       81,7
14 Juhala Maria                81,2
15 Kääriäinen Laura        80,1
16 Kivijärvi Anne              78,9
17 Henttinen Jonna         75,4
18 Alatalo Milla                 68,8
19 Mäki Pauliina              68,5
20 Johanssen Trine          67,2
21 Jousjärvi Kaisu             60,9
22 Parikka Kirsti               57,2
23 Miettinen Toni            57,2
24 Vesterinen Marko      56,2

Ruunaa race MD4 SM

1 Polso Sanna                  120,0
2 Kääriäinen Laura          100,1
3 Kivijärvi Anne                  97,5
4 Tarkkonen Raimo           90,5
5 Juhala Maria                   88,9
6 Jousjärvi Kaisu                86,7
7 Pulkkinen Heidi              86,0
8 Parikka Kirsti                  82,2
9 Arvola Anne                    68,9
10 Alioravainen Hertta     67,2
11 Härkönen Janne           64,9
12 Pulkkanen Petra           60,7
13 Puonti Sami                  57,9
14 Majalainen Juha           56,5
15 Pesari Timo                   53,2
16 Korhonen Anne            53,2

Ukkohalla-Paljakka MD4

1 Kääriäinen Laura            100,0
2 Kivijärvi Anne                  100,0
3 Juhala Maria                      89,7
4 Uusi-Illikainen Heikki       82,9
5 Tammela Toni                   82,6
6 Miettinen Toni                  79,9
7 Jousjärvi Kaisu                  74,6
8 Härkönen Janne               73,4
9 Salminen Virpi                  61,9
10 Pulkkanen Petra            61,8
11 Väänänen Kaarlo           61,8
12 Puonti Sami                    61,8
13 Majalainen Reetta         61,8
14 Heikkilä Leena               46,3

MD8

Gold Rush Run MD8

1 Kiiskinen Eliisa                100,0
2 Taskinen Hennariikka      99,1
3 Tirkkonen Hannu             98,4
4 Kaltti Ossi                           93,1
5 Pietikäinen Jussi               91,4
6 Venäläinen Janne             80,9
7 Parikka Anu                       79,4
8 Broch Dag                         78,9
9 Wicks Näsi Jaana              64,0
10 Peele Jasmijn                  60,6

Ruunaa race MD8 SM

1 Laasonen Kimmo         120,0
2 Parikka Anu                   111,9
3 Pietikäinen Jussi           110,4
4 Venäläinen Janne           96,5
5 Backman Mikael            96,3
6 Ampuja Sini                    96,1
7 Haapanen Kimmo         87,4
8 Maaninen Tiina              83,3
9 Ingerö Annika                 81,8

Ukkohalla-Paljakka MD8

1 Syrjänen Anna-Mari       100,0
2 Kiiskinen Eliisa                  96,7
3 Lehtinen Raimo                95,4
4 Pietikäinen Jussi               94,0
5 Laasonen Kimmo             93,2
6 Stenman Satumarja        90,2
7 Parikka Anu                      86,0
8 Bäckman Mikael              84,2
9 Venäläinen Janne            83,5
10 Lahtinen Suvi                 82,4
11 Vollsted Daniel              78,5
12 Henttinen Jonna            77,9
13 Rautiainen Timo            76,2
14 Mettälä Anni                  73,1
15 Aaltonen Tuomo           66,3
16 Valkeavirta Teemu        65,0
17 Ingerö Annika                61,8
18 Isomursu Pia                 57,1